Raision toimitusjohtaja vaihtuu
Toimitusjohtaja Pasi Flinkman on ilmoittanut siirtyvänsä toisen yhtiön palvelukseen.
Pasi Flinkman jatkaa toimitusjohtajana marraskuuhun asti tai kunnes uusi toimitusjohtaja on nimitetty. Kuva: Cata PortinRaisio Oyj:n toimitusjohtaja Pasi Flinkman on ilmoittanut siirtyvänsä toisen yhtiön palvelukseen, tiedottaa Raisio.
Flinkman jatkaa toimitusjohtajana marraskuuhun asti tai kunnes uusi toimitusjohtaja on nimitetty. Raision hallitus on käynnistänyt uuden toimitusjohtajan hakuprosessin.
Hallituksen puheenjohtajan Arto Tiitinen kiittää Flinkmania hyvästä työstä.
”Flinkman on uudistanut Raision toimintaa ja parantanut Raision kannattavuutta kiitettävällä tavalla. Näiden tulosten pohjalta Raisiolla on hyvät edellytykset jatkaa strategiansa määrätietoista toteuttamista”, Tiitinen toteaa tiedotteessa.
Flinkman puolestaan kiittää Raision henkilöstöä ja asiakkaita yhteistyöstä ja luottamuksesta.
”Yhdessä olemme vahvistaneet yhtiön tuloskuntoa, edistäneet strategian toimeenpanoa ja rakentaneet kilpailukykyisempää perustaa tulevaisuutta varten.”
Flinkman aloitti Raisio oyj:n toimitusjohtajana 15.6.2024.
Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat


