Yrittäjät: Mansikkaa myydään liian halvalla – Tämä olisi oikea hinta mansikkalaatikolle
Marjatilayrittäjä Kati Kolari kertoo elävänsä kesän edellisen vuoden säästöillä tai lainarahalla, sillä kesän tili tulee vasta loppusyksyllä.

Osaston luetuimmat
- Euroopan energiakaaos syvenee: ydinvoimamahti Ranska kompuroi ja Saksassa hypistellään jo likaisinta korttia14.8.
- Polttoöljyn hinta laskenut ‒ markkinoilla silti paljon epävarmuutta13:00
- Väärin suunniteltu, rakennettu, valvottu ja sammutettu talo paloi ‒ rakennuttajien ja viranomaisten sijaan syytteen sai kynttilää polttanut asukas14.8.
- MT-gallup: Olli Rehn on suosituin seuraavaksi presidentiksi, kakkosena Haavisto – kaksikko kerää kannatusta koko maasta ja yli puoluerajojen05:00
- ”Espanja ei voi olla enää Euroopan vihannestarha” – STT: Etelä-Euroopan kuivuus voi vaikuttaa siihen mitä Pohjolan kaupoissa myydään14.8.
- Venäläistä kaasua korvataan maaperän kuumalla vedellä Unkarissa – voisi toimia muuallakin Euroopassa15:45
- "Emme voi enää olla Euroopan vihannestarha" – Espanjan Andalusiassa vettä on jouduttu jo säännöstelemään07:36