Ymmärrän tunteesi
Heippa sinulle, nimimerkki katkera (21.11.12). Niin tämä maatalousala on ajettu Suomessa todellakin alas. Mutta muista että elämässä ei katkeroiduta (sillä se syö ihmisen voimavaroja), vaan elämä kyllä järjestyy vaikeuksista huolimatta.
Voi hiljakseen vaikka kouluttautua uuteen ammattiin. Vaikka eläimistä joutuu luopumaan niin on maalla paljon muuta mahdollisuutta.
Itse toimin Pohjois-Savon alueen maaseudun tukihenkilönä ja olen kanssa viljelijä, niin tiedän tunteesi aika hyvin.
Mutta jos on välillä elämä vaikea, niin kannattaa soittaa vaikka tukihenkilöille, niin auttaa varmasti jaksamaan ja miettimään uusia ratkaisuja elämässä.
Kuin myös kaikille ihmisille. Jos on elämässä vaikeita vaiheita, niin yksin ei ihminen saa ikinä jäädä. Kaunista loppuvuotta kaikille.
Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat

