Paljasjalkainen helsinkiläinen kyllästyi jossitteluun ja muutti maalle, nyt Tiluksilla tepastelee vaikuttava eläinlauma: "Täällä on tarjolla pala lempeää hyvänolon tunnetta"
”Lopulta kyllästyin ajatukseen, että koko ajan jossittelen ja yritän järkeillä maallemuuttoajatukseni vain romanttiseksi haavekuvaksi. Jos en itse lähde kokeilemaan, voinko elää maalla omannäköistä elämää, en saa koskaan tietää sitä. ”
Osaston luetuimmat
- Mikä jysähti, lensikö yli oma vai venäläinen kone? Itärajan asukkaat höristelevät korviaan nykyään enemmän kuin ennen
- Maatalous on kokonaisturvallisuuden kova ydin
- Nuo untuvatakkiset nuoret miehet rajoillamme – onneksi Suomi ei ole enää niin sinisilmäinen kuin aikaisemmin
- Lukijalta: Naseva, neuvoja tietämättömille
- Ruoka-ala tarvitsee kasvua – viennin edistäminen on kirjattu hallitusohjelmaan, mutta käytännön toteutukseen tarvitaan innovatiivisia yrityksiä
- Lukijalta: Pahoitin mieleni ‒ sopisivatko siviilipalvelusta suorittavat todella lomittajiksi?
- Komissio yrittää sanoa viimeisen sanan metsäasioissa