Tutut miehet veivät traktorikynnön mestaruudet
Uusimaa ja Etelä-Pohjanmaa veivät traktorikynnön Suomen-mestaruudet tänäkin vuonna.
Kokonaiskilpailun kolme parasta: vasemmalta toiseksi tullut Matti Rautiainen Lohjalta, voittaja Jarmo Itälehto Ilmajoelta ja kolmanneksi tullut Juha Rosendahl. Kuva: Ismo NäkkiPerjantaina ja lauantaina Kauhajoella kisatuissa traktorikynnön SM-kisoissa voittosijat menivät yhtä lukuun ottamatta samoille miehille kuin viime vuonna.
Yleisen sarjan voitti eteläpohjalainen Jarmo Itälehto Ilmajoelta, nuorten sarjan uusmaalainen Juhani Grönlund Lohjalta.
Myös paluuaurasarjassa voitto meni samaan osoitteeseen kuin viime vuonna, sarjan ainoalle osallistujalle, uusmaalaiselle Hannu Alanderille Vihdistä.
Voittajaluettelon ainoa ero viimevuotiseen on veteraanisarjassa. Yksipäiväisenä kilpaillun sarjan voiton vei perjantaina Reijo Elg niin ikään Uudeltamaalta, Nurmijärveltä.
Muutettu 21.9. klo 9.50: Vaihdettu kuvatekstissä Raimo Kuuselan nimi Juha Rosendahliksi.
Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat

