Valtakunnalliset miestenpäivät Ryttylässä – ”Uskoon tuleminen on vasta alku”
Tapahtuman järjestää Kansanlähetysopisto.Kansanlähetysopisto järjestää valtakunnalliset miestenpäivät Ryttylässä 17.–19. marraskuuta. Tapahtuman teemana on Matkalla määränpäähän.
Viikonlopun aikana käydään läpi keskeisimpiä muutoksiin, hengelliseen kasvuun ja johdatukseen liittyviä kysymyksiä, joita miehet kohtaavat hengellisessä elämässään.
”Uskoon tuleminen on vasta alku. Miestenpäivillä käydään läpi Raamatun opetusten, paneelikeskustelujen ja henkilökohtaisten todistusten avulla sitä runkoa, minkä asioiden kanssa sinne määränpäähän, taivaaseen matkataan”, kertoo päivien johtaja Ilkka Rytilahti tiedotteessa.
Puhujavastuussa miestenpäivillä ovat Veli-Pekka Joki-Erkkilä, Seppo Juntunen, Niki Manninen, Sakari Kalliomaa, Kari Teikari ja Harri Alatupa. Musiikista vastaavat Aki ja Tytti Lankinen sekä Jarkko Haapanen ja houseband.
Maksulliseen tapahtumaan edellytettään ennakkoilmoittautumista.
Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat







