Video: Trump, Kekkonen, Uotinen – Seppo Laatunen on veistänyt puusta oman patsaan jopa koronalle
Ateljee Pihkahovin isäntä Seppo Laatunen veistää moottorisahalla pölkyistä esiin niin julkkiksia, eläimiä kuin autojakin. Toimittaja Jukka Behm esittelee videolla Laatusen taidetta. Lue videoon liittyvä juttu Pölkyn elämä Aarteesta 10/2021.
MAINOS (teksti jatkuu alla)
MAINOS PÄÄTTYY
MAINOS (teksti jatkuu alla)
MAINOS PÄÄTTYY
Lue lisää
Osaston luetuimmat
- Teollisuusliitto julisti lakon Sievi Elementille ‒ ”Työnantaja ei ole suostunut aloittamaan työehtosopimusneuvotteluita”13:11
- Luonnonsuojeluliitto luokittelisi valkohäntäpeuran haitalliseksi vieraslajiksi ‒ sen tilalle pitäisi levitä saksanhirvi, jotta suurpedoilla riittäisi ravintoa24.5.
- Uudistuneesta Omakartta-palvelusta voi tilata itse suunnitellun kartan ‒ vaihtoehtoja säänkestävästä maastokartasta kehystettyyn sisustustauluun14:03
- Aarre | Sauna on ollut suomalaisille paljon muutakin kuin pesutila ‒ Tiedätkö, miksi yöllä ei saanut mennä saunaan?20.5. Tilaajalle
- ”Ei pidä jäädä pelkästään hakkeen ympärille pyörimään” ‒ ministeri Kurvisen mukaan on kyse laajemmasta ongelmasta25.5.
- Puuston kasvun heikkeneminen käänsi maankäyttösektorin hiilinielusta päästölähteeksi25.5.
- Erikoiset linnunpöntöt ovat Reijo Kuusijoensuun bravuuri - ideoita kertyy unienkin kautta20:00