Maajussi-Joonas paaluttaa treffien päätteeksi: ”Peli alkaa olemaan selvä” ‒ tilanne ärsyttää muita puolisoehdokkaita
Maajussille morsian -ohjelmassa on luvassa toinen treffipäivä.
Linda ja Joonas pääsivät lentokoneen kyytiin Maajussille morsian -ohjelman yhdeksännessä jaksossa. Kuva: MTV3Kasvinviljelytilaa Alahärmässä isännöivä Joonas vie toisille treffeille ennakkosuosikin Lindan. Maajussille morsian -ohjelman kuopus haluaa selvittää, onko heidän välillään todellisia tunteita.
Joonas on satsannut treffeihin, sillä kaksikko pääsee taivaalle pienlentokoneen kyydissä. Ilmassa on selvästi romantiikkaa.
Sen sijaan farmilla muut puolisoehdokkaat Sussi ja Sofia kokevat jääneensä paitsioon.
”Meitä ei oteta huomioon, kun ollaan ryhmässä. Sillä on katse Lindaan koko ajan. Mä oon jo luovuttanut tässä asiassa. Ei paljon tee mieli lähteä treffeille huomenna”, Sussi tilittää.
Sofia myötäilee Sussia. Heidän välilleen on syntynyt tilalla vahva ja luottamuksellinen ystävyyssuhde.
Lennon jälkeen Linda ja Joonas palaavat maanpinnalle. Jäätelönsyönnin lomassa parivaljakko flirttailee.
”Se on varmaan sanomattakin selvää, että olen kyllä suhun ihastunut matkan varrella”, Joonas tunnustaa hymyssä suin.
Treffit päättyvät lämpimään halaukseen. ”Mä oon tosi onnellinen”, Linda myöntää.
”Kyllä tämä peli alkaa ainakin omalta osalta olemaan selvä ja Lindankin osalta luulen”, Joonas paaluttaa.
Farmilla tunnelma on vaivaantunut, kun kaksikko palaa Sussin ja Sofian juttusille. Sussi odottaa tulevilta treffeiltä Joonaksen kanssa lähinnä jotain kiinnostavaa aktiviteettia.
Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat




