Vaappu otti parhaiten Namsen-lohijoella Norjassa: "Neljä kalaa omassa veneessä, kaksi pääsi karkuun"
Mies, leveä virne ja lohi puntarilla. Metsäteollisuuden työmarkkinajohtajan Jyrki Hollménin kalaonnen varmistivat kotimaiset vaaput Tiura, Sassi ja Vissi. Myös norjalainen Bewa toimii Norjan joissa.

Metsäpalvelut
Miltä metsäsi näyttää euroissa? Lisää laskuriin vain tilasi pinta-ala ja maakunta, niin saat arvion metsätilasi arvosta.
Osaston luetuimmat
- Lukijalta: Sellupuusta tulossa uupelo?11:00
- Lappeenrantaan suunnitellaan 900 hehtaarin aurinkovoimalaa – alueen metsänomistaja ihmettelee, miksi hänen talousmetsäänsä kutsutaan ”käyttämättömäksi maaksi”07:00 Tilaajalle
- Metsänomistajat haluavat metsiinsä kevyempää kalustoa – ”Varsinkin ensiharvennuksilla jälki on melko kauheaa”4.2.
- Verovinkit: Ostitko mönkijän metsäkäyttöön? Pidemmän ajan hankkeet ja hankinnat vähennetään poistoina4.2. Tilaajalle
- MTK pettyi ministeriöiden oppaaseen: ”Tämä on ilmastososialismia”5.2.
- Lukijalta: Reipas ensiharvennus päihittää varovaisen5.2.
- Stora Enso palkkaa Oulun tehtaalle 300 uutta työntekijää14:42