MTK-Loppi tarjosi karaoketanssit
LOPPI (MT)
Lopen Sajaniemessä on tanssilato, jossa kyläyhdistys on perinteisesti järjestänyt yhdet tanssit vuodessa.
Viime perjantaina lato täyttyi toistamiseen tänä vuonna. MTK-Loppi järjesti karaokeillan, jonne saapui noin 50 henkeä.
Karaoketapahtumaan oli vapaa pääsy. Tarjoiluakin, eli kahvia, marjapiirakkaa, makkaraa ja mehua sai vapaaehtoista maksua vastaan.
”Halusimme järjestää jäsenille jotain uutta. On yritetty panostaa paikallisiin jäsenetuihin”, selittää MTK-Lopen johtokunnan jäsen Liisa Salmela.
Aiempina kesinä yhdistys on ostanut jäsenilleen lippuja kesäteatteriin. Myös koko perheen saunapäiviä on kokeiltu jäsenetuna.
Latokaraokessa kävi muitakin kuin MTK:n jäseniä. Ladon lähistöllä kesät asuva Jaakko Rannanmaa pistäytyi laulamassa ja tanssimassa.
”Hyvä että täällä järjestetään muutakin kuin yhdet tanssit kesässä. Ikinä ei ole karaokea ollut.”
HENRIK SCHÄFER
Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat
