Sikarutto
Sikaruttoa voisi torjua estämällä villisikojen kotiutumisen. Mutta se ei käy, koska Suomi on kaikkien haitallisten vieraslajien luvattu maa. Pippe
Tunnen useita varsin pienituloisia henkilöitä, jotka aina sanovat äänestävänsä kokoomusta. Eivät osaa perustella miksi? Tätä en tajua millään.
Ei nimimerkkiä
Mikäli Suomen luottoluokitus laskee ennen eduskuntavaaleja, niin on mielenkiintoista nähdä, kuka ottaa vastuun huonosta taloudenhoidosta.
Vastuunkantaja
Vai ei hiehoja Venäjälle. Ok, jos joku ostaisi Suomeen. Ei vedä MT eikä netti. Teuraaksiko kylmästi? Turhauttavaa
Kannattaako noita suurkapitalisti Wahlroosin mielipiteitä MT:ssä kerrata?
Ei nimimerkkiä
Wahlroos ulottaisi kiinteistöveron metsään ja peltoon! Sitten loppuu jokamiesoikeus marjastajilta. Siitä vain
Oletkos maanviljelijä Nalle Wahlroos ehtinyt koskaan öykkäröinniltäsi kuulla laulua: Raukat vain menköhöt merten taa? Ei nimimerkkiä
Maatalousministeriöllä on jo kiire esittää syksyn maatalouslainojen maksujen täydellistä lykkäystä siihen asti, kun maitomarkkinat rauhoittuvat.
Ei nimimerkkiä
Peruspalveluministeri Huovinen: Maaseudulle perustuslaillisesti yhdenvertaiset lähipalvelut ja jonotusajat. Ratkaisu: korvamerkityt sote-valtionosuudet. Palveluja
Tervetuloa maidontuottajat kokemaan samaa ahdinkoa, mitä sikatiloilla on ollut monta vuotta. Ei nimimerkkiä
Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat
