Kelan pääjohtaja Lasse Lehtonen on sairaalahoidossa Brysselissä
Brysselin poliisi kertoi perjantaina STT:lle, että sekavalta vaikuttanut Suomen kansalainen ei ollut kyennyt esittämään lippuaan lähtöportilla.
Kelan pääjohtaja Lasse Lehtonen on lähiomaisten mukaan toipumassa ja hän palaa Suomeen lähiaikoina. LEHTIKUVA / Roni Rekomaa.Kelan pääjohtaja Lasse Lehtonen on sairaalahoidossa Brysselissä. Hänet otettiin hoitoon fyysisten terveysongelmien vuoksi perjantaina, kertoo Kela tiedotteessa.
Lehtonen on lähiomaisten mukaan toipumassa ja hän palaa Suomeen lähiaikoina.
Työmatkalla oleva Lehtonen pyrki perjantaina Brysselin lentokentällä Helsingin-koneeseen, mutta poliisi saatteli hänet pois lähtöportilta. Brysselin poliisi kertoi perjantaina STT:lle, että sekavalta vaikuttanut Suomen kansalainen ei ollut kyennyt esittämään lippuaan lähtöportilla.
Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat



