"Vaativaa, innostavaa ja mielenkiintoista", kiittelevät opiskelijat vuoden metsäopettajan opetusta
Metsäalan Opiskelija ry valitsi vuoden metsäopettajaksi Lapin ammattikorkeakoulun luonnonvarojen lehtorin Liisa Kuutin.Metsäalan Opiskelijat ry MEOL on valinnut vuoden metsäopettajan. Palkinnon saa teollisuuden ja luonnonvarojen lehtori Liisa Kuutti Lapin ammattikorkeakoulusta.
Vuoden metsäopettaja valittiin tänä vuonna ensimmäistä kertaa.
Kuutin opetuksessa opiskelijat arvostavat erityisesti pitkän kokemuksen tuomaa ammattitaitoa ja ajantasaista opetusta.
"Hänen opetuksensa olevan vaativaa, innostavaa ja mielenkiintoista sekä siinä käytetään monipuolisesti erilaisia opetusmenetelmiä. Kuutti on säilyttänyt kiinnostuksensa opettamiseen ja opiskelijoiden oppimiseen, vaikka resurssit ovatkin tiukentuneet ajan kuluessa", raati kertoo.
Metsäalan Opiskelijat ry on valtakunnallinen metsätalousinsinööriopiskelijoita edustava opiskelijajärjestö. Vuoden Metsäopettajan valinnalla MEOL haluaa edistää laadukasta metsäalan korkeakouluopetusta.
Artikkelin aiheetMetsäpalvelu
Miltä metsäsi näyttää euroissa? Katso puun hinta alueittain ja hintojen kehitys koko Suomessa.

- Osaston luetuimmat

