Syyskuussa aloittaneella ruokavaltuutetulla on toistaiseksi tyhjä pöytä – "Korostan, että elintarvikemarkkinavaltuutettu ei ole tuomioistuin"
”Selkeä tilaus tälle on”, sanoo pestistään Olli Wikberg, joka on rakentanut syksyn ajan toimistoaan kuntoon.
Tilaajalle

Osaston luetuimmat
- Suomalaisten lasten touhut järkyttävät ukrainalaisia ‒ Galyna Sergeyeva kertoo perheensä uudesta arjesta somessa: ”Katsokaa, kuinka onnellisia he ovat!”19:00
- HS-gallup: Vihreiden kannatus lipsuu, keskustalla pientä nostetta vaalien alla13:50
- Nyt ne putkahtelevat taas – tuttu keväänmerkki raportoitiin ensimmäisenä Siuntiosta20.3.
- ”Miksi yhä rakennetaan tiiviisti ja mustia taloja?” – luvassa helteitä, lumettomia talvia, satotappioita, tauteja ja pulaa pelastustyöntekijöistä20.3.
- Tutkimus: Useampi kuin joka neljäs maaseudulla asuva näkee maaseudun ja sen asukkaiden tulevaisuuden huolestuttavana10:38
- Eteläpohjalainen mattokutomo hakee kasvua yritysmyynnistä, työvoimapula iso pulma: ”Ukrainalaiset voivat olla yksi mahdollisuus”20.3.
- Asiantuntija kertoo, miksi talojen pakkoremontointi kaatuu omaan mahdottomuuteensa17.3.