Olga Temonen sairastaa aivosyöpää
Olga Temosen syöpää hoidetaan paraikaa sädehoidoilla. Temonen on ollut MT:n kuukausiliite Kantrin pitkäaikainen kolumnisti.Näyttelijä Olga Temonen kertoo Instagramissa, että hänellä on todettu syöpä aivoissa.
”Vain muutama kuukausi sitten elämä oli aivan normaalia puurtamista. Nyt se on muuttunut täysin. Multa löydettiin pari kuukautta sitten syöpä. Eikä mikä tahansa, vaan aivoista ja niin pahasta paikasta ettei leikkaus ole mahdollinen”, Temonen kirjoittaa.
Olga Temonen kertoo, että sädehoidot on aloitettu.
”Mutta täällä mä yhä olen ja aion vielä pitkään ollakin. Tää tauti on 4-luokkaa, eli taistelu on tiukkaa, mutta kaikki keinot on käytössä. Olen ikuinen optimisti, elän innolla joka päivä, oli elämä miten pitkä tahansa, Temonen kertoo julkaisussaan.”
Olga Temonen työskenteli vuosien ajan Maaseudun Tulevaisuuden kuukausiliite Kantrin kolumnistina.
Asiasta uutisoivat ensimmäisinä Iltalehti ja Ilta-Sanomat.
Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat





