MT-gallup: Sanna Marin on onnistunein puoluejohtaja, mutta todellinen yllättäjä löytyy pienpuolueista
MT-gallup kertoo kolmen puoluejohtajan olevan melko odotetusti suosiossaan yli muiden sekä omien että muiden puolueen kannattajien silmissä. Tutkijan mukaan heidän karismallaan on suuri merkitys, kun vuoden päästä taistellaan liikkuvista äänestäjistä.
Osaston luetuimmat
- Ruotsissa valtava sortuma moottoritiellä – sortunut alue jopa 500 metrin laajuinen
- Purran mukaan sairaana ei tarvitse tulla töihin jatkossakaan – Teollisuusliitto: Kannattaako sellaista lainsäädäntöä tehdä, jolla ei ole mitään merkitystä käytäntöön?
- Ukraina: Sevastopoliin iskettiin ohjuksin, kun meneillään oli Venäjän laivaston johdon kokous – iskussa sai surmansa korkea-arvoisia venäläisiä laivastokomentajia
- Mökkikauppa hiljeni, mutta kaikkia alueita kehitys ei koske — ”Ostajia olisi, mutta mökkejä ei ole tarjolla”
- Miksi ikkunaan pöllähti yhtäkkiä parvi kärpäsiä? Kyseessä voi olkikärpänen etsimässä kotia
- Venäjän ulkoministeri Lavrov: Länsi on aseapunsa kautta suorassa sodassa Venäjän kanssa
- Venäjän asettamat vientirajoitukset pahentavat maailman dieselpulaa